TURRIS TURNU MĂGURELE CÂȘTIGĂ LA U CRAIOVA

Turris Turnu Măgurele castigă la Universitatea Craiova și este cu un picior in Liga 2. Meciul a început cu dominarea gazdelor dar fără ocazii prea mari, Turris a avut o primă repriză destul de modestă dar în repriza a 2 a au ieșit montați de la cabine și în minutul 46 Voicu trimite un trasor de la 20 de metri și modifică tabela 0-1, meciul decurge cu o ușoară dominare a gazdelor și câteva ocazii neconcretizate. Final 0-1 și echipa noastră este 90% în Liga 2.
Sporting Roșiori reușește șa deschidă scorul prin Andrei Roman din penalty, Atletic Bradu își joacă practic ultima șansă acasa cu Horezu.
Sporting Roșiori rateaza victoria și obtinerea celor 3 puncte, în minutul 87 se vede egalată și meciul se termina nedecis.
Horezu câstigă la pas la Bradu si după Domnești, a doua condamnată la retrogradare pare Atletic. Hemanstad 2  ia un punct  din meciul cu ACSO Filiasi.