TURRIS OLTUL TURNU MĂGURELE ESTE LIDER AL LIGII A 3-A DE FOTBAL

Turul Ligii 3 s-a încheiat, în seria a III-a una dintre reprezentantele Teleormanului în cel mai popular sport, Turris Oltul Tr.Măgurele, terminând pe locul I în clasament, după victoria în deplasare de la Sibiu, cu Hermannstadt II, 2-0. Golurile oaspeţilor au fost înscrise de Dragu în minutele 13 şi 88. Echipa din municipiul de pe malul Dunării este urmată de Flacăra Horezu, cu 32 de puncte.

Cel mai aşteptat derby judeţean, între Sporting Roşiori şi CSM Alexandria, s-a încheiat cu scorul de 1-0 în favoarea oaspeţilor. Confruntarea a fost destul de echilibrată, cu ocazii de ambele părţi, penaltiul acordat uşor în favoarea roşiorenilor dând speranţe într-un succes al gazdelor. Numai că Floricel a ratat, iar apoi, într-unul din minutele de final (80), alexăndrenii, profitând de o inexactitate a apărării adverse, au înscris, prin Matei, golul ce le-a adus toate cele trei puncte. Astfel, CSM înregistrează a patra victorie din ultimele cinci confruntări, cu Sorin Albeanu şi Cristi Pârjol pe banca tehnică. Cu acest rezultat, alexăndrenii termină turul pe locul şapte, cu 23 de puncte, o poziţie modestă, totuşi, faţă de valoarea lotului. Sporting Roşiori ocupă locul 13 cu 13 puncte, în seria a III-a fiind repartizate 16 echipe.