SIMONA HALEP, LOCUL 5 WTA, S-A CALIFICAT ÎN SFERTURILE TURNEULUI DE LA MIAMI DUPĂ CE A TRECUT DE HEATHER WATSON, LOCUL 69 WTA, SCOR 6-3, 6-4

Primul set a început prost pentru Simona Halep. Românca și-a cedat serviciul și a fost condusă cu 3-1, după mai multe greșeli. Halep a cerut intervenția antrenorului Cahill, iar de acolo a jucat tot mai bine.

Simona a fost mai agresivă, a pus făcut mai puține greșeli și a câștigat cinci game-uri la rând, adjudecându-și setul, 6-3.

Setul doi a început echilibrat, ambele jucătoare mergând cap la cap. Simona a condus cu 3-2, după ce a facut break, dar Watson a revenit imediat și a egalat scorul. Halep a mai făcut un break și a preluat conducerea, câștigând setul, scor 6-4.

Simona Halep se va duela în sferturile de finală cu învingătoarea meciului Agnieszka Radwanska și Timea Bacsinzky

Sursa: gsp.ro