SIMONA HALEP, ELIMINATĂ DE LA TURNEUL CAMPIOANELOR DUPĂ UN MECI INCREDIBIL

Simona Halep a fost eliminată de la Turneul Campioanelor din Singapore după ce a pierdut incredibil meciul cu Agnieszka Radwanska, scor 6-7 (5), 1-6, după un prim set de infarct, încheiat la tie-break.

Simona a avut un start bun de meci, însă a cedat așa cum ne-a obișnuit pe tot parcursul acestui an, din cauza problemelor mentale.

Problemele au început când Simona conducea cu 3-1 și a ratat două mingi de break, permițându-i astfel polonezei să conducă cu 4-3.

Simona a avut din nou trei șanse de a se desprinde la 5-4, le-a ratat pe fiecare, iar Agnieszka a egalat. și la 5-5, Simona a mai irosit trei mingi de break și apoi a dus dramatic setul la tie-break.

Aici, sportiva noastră a avut un start fabulos, reușind să o conducă cu 5-1 pe poloneză. Inexplicabil, a cedat din nou din punct de vedere mental și a pierdut șase puncte la rând, în cel mai șocant tie-break din istoria tenisului.

Martina Navratilova, după setul pierdut de Simona Halep: Sunt în stare de șoc, cum se poate așa ceva?

Simona l-a chemat pe Darren Cahill pentru o discuție după pierderea setului, dar nici acesta nu a putut să o ajute.

Setul secund a fost o simplă distracție pentru poloneză, care a câștigat cu 6-1.

Sursa: ziare.com